Genç Odası Dekorasyonunda Gençlerin Sesine Kulak Verin!

Genç Odası Dekorasyonunda Gençlerin Sesine Kulak Verin!

Genç odası tasarlarken kendi dekorasyon zevkinizin esiri olmayın. Geçen yıllar sizi daha monoton bir hayat temposuna alıştırmış olsa da gençlerin dünyası yeniliklerle ve heyecanla dolu! Yaşam alanlarında da bu etkiyi hissetmek isteyen gençlerin odalarını dekore ederken en önemli şey onların beğenisini kazanacak bir mekân tasarlamak! Bazen sizin aklınızın ucundan bile geçmeyen çılgınca dekorasyon fikirleri onlardan gelebilir ve bu öneriler bulunduğunuz mekânı son derece dinamik, sıcak ve keyifli bir yaşam alanına dönüştürebilir. Renk uyumları, farklı stiller ve formlar… Gençlerin ilgi alanlarına ve yaşam tarzlarına uygun, özgün genç odası dekorasyonları için alışverişe başlamadan önce onlarla birlikte hayal dünyanızda ufak bir yolculuğa çıkın!

Minimalist Genç Odası Takımı İçin İpuçları 

Gençler her alanda en güncel trendleri takip eden hatta büyük ölçüde bu trendleri belirleyen toplumun geniş bir kitlesini oluşturuyor. Gerek dekorasyon gerek giyim alanında moda olan her şey gençlerin elinde. Hâl böyle olunca, genç odası dekorasyonlarında da minimalizmin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Hayatın her alanında insanları gereksiz detaylardan arındıran ve işlevselliğe yönlendiren tasarımların sunulmasını sağlayan minimalizm, genç odası dekorasyonunda geniş depolama alanları sunan sade tasarımlı mobilyaların öne çıkmasına neden oluyor. Kitaplık ve çalışma masasının entegre olduğu genç odası mobilyaları, iki kişilik odalarda kullanılan ranza modelleri, hem çekmeceli hem açık raflı komodin ve şifonyerler, gençlerin ihtiyacı olan işlevselliği sağlıyor. Olabildiğince az rengin kullanıldığı mobilyalarda beyaz ve ahşap tonları tercih edilirken genç odası dekorasyonunu zenginleştirmek için gençlerin dinamik dünyasına referans veren renkli aksesuarlar kullanılıyor.

Sıra Dışı Genç Odası Dekorasyonları İçin Göz Atın

Modern ve minimal tasarımların popüler hale gelmesi bazen tek düze tasarımların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Özellikle her biri farklı ilgi alanlarına sahip olan ve kişilik özellikleri henüz gelişen gençler için bu kadar “aynı”lık rahatsız edici bir durum haline geliyor. Bu durumda gençler sade ve fonksiyonel mobilyalarla birlikte sıra dışı aksesuarlar kullanmayı tercih ediyor. Bazen duvara asılan bir müzik aleti, bazen posterler bazen de rengârenk kırlentler ve minderler ile genç odası dekorasyonunu zenginleştirebilirsiniz. Canlı renk tonlarındaki puf, bench ve sedirlerle hem ekstra dinlenme alanları oluşturabilir; hem de modern bir üslupla tasarladığınız genç odasına renk katabilirsiniz. Modern tasarıma sahip duvar tabloları ve saatleri, renkli aydınlatma elemanları, yaratıcı dekoratif objeler, aynalar ve çerçeveler bu anlamda kullanabileceğiniz ürünlerden bazıları… Daha farklı bir tasarıma imza atmak istiyorsanız desenli duvar kağıdı seçenekleri arasından beğendiğiniz modeli seçerek duvarlarınızda radikal değişiklikler de yapabilirsiniz. 

Bütçenize Uygun Genç Odası Fiyatları İçin…

Sade ve şık tasarımların popüler hale gelmesi, daha az görsel detayın bulunduğu mobilya tasarımlarının ortaya çıkmasına yol açıyor. Sade görünümlü mobilyalar ise daha az işçilik gerektirdiğinden her bütçeye uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Tasarladığınız genç odası küçük de olsa büyük de olsa farklı ürün kombinasyonları yaparak satın alabileceğiniz çok sayıda mobilya seçeneği Koçtaş’ta mevcut.  Hazır hâlde satışa sunulan genç odası takımları arasında ise her mekâna uyum sağlayabilecek birçok alternatif var. Bu alternatifler arasında seçim yaparken bütçeniz pek çok zorlanmayacaktır. Ancak dekorasyonu tamamlayan aksesuar seçimleri nedeniyle, aynı mobilyalar kullanılsa dahi farklı kişiler tarafından tasarlanan genç odası fiyatları arasında uçurumlar olabilir. Dolayısıyla bu noktada belirleyici olan aslında sizin seçimleriniz.

Hem bütçenize hem de tarzınıza uygun pek çok alternatifin bulunduğu genç odası mobilyaları arasından dilediğinizi seçerek sıra dışı aksesuarlarla kombinlemek için vakit kaybetmeden Koçtaş’ın web sitesini ziyaret edin! 

Be first to comment