Yatak Odası Dekorasyonunda Sadelik

Yatak odasının da dekorasyonu mu olurmuş canım? Bunu deme!

Dekorasyon her noktada çok önemli. Ama yattığın, ruhunu bıraktığın, tüm gün yorgunluğunu attığın bu  odada çok daha önemli.

İlk derdin konfor olmalı mesela. Ve renkler. Ve sadelik…

Sadelik demişken yatak odası dekorasyonunda en çok sadelik arıyorum ben. Koyu renkler, ağır dekoratif ürünler, büyük ve kaba yatak örtülerini bir çırpıda yok edesim var.

Yahu neden bu gösteriş telaşı? Ya da neden yatak odasında?

Yapmayın. Gelin beni dinleyin. Ve ben de size anlatayım sade yatak odası dekorasyonunun püf noktalarını. Anlaşmaya varalım sonra 🙂

Başlıyorum benim güzel çocuğum. Gözünü dört aç, zihnini bana ver ve hayal dünyandaki yatak odasını yapabildiğin en sade şekline sok.

Sade Yatak Odası Dekorasyon Fikir ve Püf Noktaları

Buyur bak aşağıdaki dekorasyon örneğine. Yaşasın gri ve beyaz uyumu diyor ve önünde saygıyla eğiliyorum. Kusursuz iskandinav ruhuna sevgiler 🙂

yatak-odasi-dekorasyonu(kynk: Clarie Tassinari/homify)

Buradan o çok sevdiğim iskandinav dekorasyona da kucak dolusu kalp gönderdiğime göre 5 maddede sade yatak odası dekorasyonunun olmazsa olmazlarını sıralamaya başlayabilrim demektir.

1)Açık renk duvarlar
 Hatta bembeyaz olursa mükemmel olur.  Koyu renk kalabalık ve ağır bir hava katacaktır ve bu durum sadeliği elinizin tersiyle itmek demektir.

yatak-odasi-dekorasyon-2(kynk: manrique-planas/homify)

2)Ahşap Kullanımı

Ahşap bir zemin, bazen bir yatak başı ya da çerçeveler. Bir şekilde ahşap ile yapılacak bütünlük sadeliğin oluşmasına büyük katkı sağlayacaktır.

yatak-odasi-dekorayon-1 (kynk: LavrodioDesign/homify)

3) Açık Renk Perde

Perdelerin pastel tonlarda ya da yine beyaz, ekru gibi açık renklerde olması odayı hem büyük ve ferah göstercektir, hem de sade ve huzurlu bir stil oluşturacaktır.

yatak-odasi-dekorasyon-3

4) Ufak Halı

Bana göre yatak odasında halıya gerek yok. Ama illa ki koyacağım derseniz de ne olur ufak, minik, az desenli bir şey ekleyin. Çünkü duvar rengi ve perdeden sonra bir mekanı en kalabalık ya da en sade gösteren şey halıdır.

5) Desensiz Yatak Örtüsü

Ve son olarak bir yatak odasının ruhu belirleyen maddemize geldik. Yatak örtüleri… Evet ne kadar renkli, ne kadar motif ve desenli seçerseniz odayı o kadar sadelikten uzaklaştırırsınız benden söylemesi. Bunu da yapmayın yani.

yatak-odasi

Sizlere detaylıca, örnekler vere vere sade yatak odası dekorasyon fikir ve püf noktalarını sunmaya çalıştım. Ama bana bu kadar örnek yetmez derseniz yeni keşfim olan homify ile bi’ dolu yatak odası stiline bu link üzerinden göz atabilirsiniz.

Hepinizi öperim. 🙂

 

 

 

 

Be first to comment