Evleneceklere En İnce Tavsiyeler!


Evlilik sezonu açıldıysa, deneyimleri paylaşma zamanı da gelmiş demektir. Sadece 6,5 ay önce evlenmiş biri olarak bu söyleyeceklerimi kulağınıza küpe yapınız a dostlar. Önemlidir. Hayat kurtarır. 

Öncelikle ne istediğinizi bilmeniz en önemli nokta. Düğün mü, nikah mı? Straplez bir gelinlik mi yoksa dantelli mi? Oluşturacağınız konsepti millet beğensin diye mi yapacaksınız, yoksa kendi düşlerinizi gerçekleştirmek için mi?

Benden tavsiye, bu süreçte sadece kendi istediğinizi uygulayın. Çünkü ne kadar paralar harcarsanız harcayın, ne kadar emek sarf ederseniz sarf edin sonuçta elbet beğenmeyen ve sonuca ağız burun kıvıran birileri olacaktır. O yüzdendir ki; hem bu kadar uğraştım hem de insanları mutlu edemedim diye üzülmek yerine, “ben bunu istedim, biz bunu benimsedik” demeyi öğretin kendinize.

IMG_2547

Diğer bir önemli nokta da; ikiniz arasındaki uyumu yakalamak. Gelin lüks seviyor, damat sadelikten yanaysa burada işler zorlaşıyor ve bence kendini geri çekmesi gereken kişi kesinlikle lüks merakı olandır. Çünkü orada da tek hedef “millet” kavramıdır. Yapmayın. Canınız nasıl bir gelinlik giymek istiyorsa onu giyin, damatlığı illa gidip en ünlü markalardan almak zorunda değilsiniz. Biz damatlığı parça parça tamamladık. Gömlek Zara, pantolon Koton, ayakkabı H&M gibi… Bu kadar basit ve keyifli aslında.

Kafanızda konsept ve istediklerinizi belirledikten sonra da en önemli konulardan biri olan fotoğrafçı kısmını muhakkak erkenden halledin. Görüşün, fiyat alın ve isteklerinizi gerçekleştireceğinden emin olduğunuz bir sanatçıyla anlaşın. Elektriğiniz tuttuğu an, bu en değerli gününüz rezil olmak yerine tamamen muhteşemliğe dönüşüyor ve aradan aylar geçtiğinde hala birileri sizi arayıp, kim çekti fotoğraflarınızı dediklerinde şımarıp mutlu oluyorsunuz.

1234328_10202142464067524_1878195300_n

1450797_10202657510143354_1009983962_n

Çiçek, ayakkabı, saç, makyaj… Ben bütün bunları sadece 3 gün önce hallettim. Gittim kuaförüme bunu istiyorum dedim, 3-5 çiçekçi gezdim ve bir tanesine karar verdim. Ayakkabı avantajdı çünkü babam ayakkabı zanaatkarı. Ama emin olun öyle aylar öncesi yapılan hazırlıklar, upuzun listeler falan sizi germekten başka bir şeye yaramıyor.

Son olarak da,  ismini o güne kadar bir kez bile duymadığınız kişiler ve onlara davetiye vermezseniz ayıp olacağı ile ilgili cümlelerle sürekli karşılaşacaksınız. Baskının bini bin para olacak. Hatta öyle ki; biz davetiyelere sadece; KONUCU Ailesi & DOĞAN Ailesi şeklinde ekledik diye sorun yaşadık. Sebebi; herkes bizi soyadımızla mı tanıyor? oldu. Ama biz bunu da dert etmedik ve noktasından virgülüne kadar her şeyi sadece kendi gönlümüze göre yaptık.

993445_10202447455332115_560022545_n

Siz siz olun, mutluluğunuzu gölgeleyecek kimseye ve hiçbir fikre boyun eğmeyin. Bırakın bu özel gününüz sadece size ve zevklerinize göre düzenlensin ve siz birilerine uyacağınıza bir kez gerçekleşecek bu günde başkaları sizinle uyum içerisine girsin.

Hepinize şimdiden mutlu, az hasarlı ve heyecan dolu evlilik halleri… Gülücükler yüzünüzden eksik olmasın… Unutmayın sevgi ve birliktelik kolay kolay bulunmuyor…

NOT: 1-Arabamızı internet üzerinden bir firma ile iletişime geçerek ayarladık, süslemesini ise Pinterest üzerinden bulduğum modellerin sentezini yapıp, çiçekçiyle konuşarak hallettik.

2- Gelinliğim Fatih  gelinlikçilerinden New Modaevi’nde dikildi. Bu arada sadece 3 kere provaya gittim.

 

 

Be first to comment