Sahi; Evli Olduğuma Nasıl İnandırmalıyım?

Evli tipi nasıl olur?

Kimlere evli, kimlere bekar tipli denir?

Evli gibi görünmek için ne yapmak gerekir?

Peki insanlar tipe göre yargılamayı nereden öğrendi?

Sorular sorular… Anlamsız, kafa kurcalayıcı saçma sapan sorular. İnandıramıyorum. Evli olduğuma kimseyi inandıramıyorum.

IMG_2508

Hemen bir neden sorusu geliyor evli olduğumu öğrenince. Nasıl neden diyorum. Hani ne bilelim daha küçüksün diyorlar. E ama 25 yaşındayım diyorum. Hadi canım var mısın o kadar diye tepki veriyorlar.

Yaşımı göstermem ve evli olduğuma inandırmam için düğünde takılan bileziklerle mi gezmem gerekir? Ya da 90’lar döneminden kalma bir giyim tarzına mı sahip olmalıyım? Belki de o şekilsiz ve sevimsiz taşlı takıları taklmalıyımdır her yanıma?..

IMG_2539

İnsanları dış görünüşe göre yargılamamayı ne zaman öğreneceğiz? Spor ve salaş giyinen tiplerin, evli ve ciddi ilişkisi olan canlılardan olabileceğini ne zaman kabul edeceğiz?

Anlamıyorum ve algılayamıyorum. Evli gibi gözükmek için nasıl bir tarza sahip olmak gerekir?

Belki de uzatmalıyım saçlarımı. Ya da daha bir “hanım hanımcık” kıyafetler tercih etmeliyim. En nihayetinde “genç bir kız” değil, artık “genç bir kadınım” bu geri kalmış zihniyete göre.

IMG_2552

Enerjik olmak, sade giysileri tercih etmek ve belki de küçük göstermek. Sebebi her neyse, ben artık insanların evli olduğuma inanmayışlarına on dakikalık bir ön söz açıklaması yapmaktan yoruldum.

Parmağımdaki yüzüğü daha büyük ve saçma gösterişlilerden yapsam belki de sormaya gerek duymazlar. Kim bilir…

Hayat bazen fazla detaycı ve kurcalayıcı oluyor. Ve bunun tek sebebi bilmeden yargılayan, yaftayı yapıştıran kendini bilmezler yüzünden.

IMG_2519

Kızdım. Kızgınım. Affola. Paylaşma ihtiyacındaydım.

Ben evli ve genç biriyim. 25 yaşında… Genç bir “kadın”gibiyim…

Be first to comment