IKEA Sosyal Sorumluluk Projeleri

Hemen hemen hepimiz en az 5 kere IKEA yolunu tutmuşuzdur. Evimiz için eksik olan ne var ne yoksa hepsini en uygun fiyata bulur, ellerimizi poşetlerle doldururuz. Peki ama pek çok kez kullandığınız IKEA isminin uygulamakta olduğu Sosyal Sorumluluk Projelerinden haberiniz var mı? 

Eğer ki bilginiz varsa süper, yoksa da hemen sizinle paylaşıyorum çünkü bahsedeceğim yardımın süresi çok yakın bir zamanda bitmek üzere.

UNICEF Projesi – Anlatayım: O kadar basit ve sevimli bir proje ki bu… IKEA peluş oyuncaklarından bir tanesini aldığınız anda 2.5 TL’si derhal UNICEF ve Save the Children Vakfı aracılığı ile çocukların eğitimi için bağışlanmış oluyor. Oyuncaklar içinde 4 liralık da var 30 liralık da. Çocuğunuz, kuzeniniz, komşunuzun kızı ya da hiç kimse olmadan sadece yardım için bu oyuncaklardan alarak çorbaya bir tutam tuz sepelemiş olabilir ve geleceğin uzmanlarına yardımda bulunabilirsiniz.

20131227_093217

Biz, bu sevimli minik ayıcıktan aldık. Evimizde bir köşede duruyor koca kalbiyle. Zor değil. Çocuk bölümüne uğrayıp beğendiğiniz bir peluşu kaptığınız sürece çocukların yüzünde bir gülümseyiş olabilirsiniz. Ancak bu projeye destek olmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız çünkü 4 Ocak 2014 son gün. Daha sonrasında nasıl bir çalışma yapılır, ne şekilde yardımda bulunulur bilmiyorum ama şimdilik peluş oyuncaklarınız için evinizde bir yer ayırsanız hiç fena olmaz. Belki de yılbaşı hediyesi olarak almak istersiniz. Neden olmasın ki? Alın size mis gibi fikir. Bu arada İkea’ya gittiğinizde benim yerime köfte yemeyi de unutmayın.He eğer ki köftenin hepsini bitiremem yazık olur derseniz; her gün akşamında artan yemekler hayvan barınaklarına gönderiliyor bilginiz olsun 🙂 Keyifli alışverişler şimdiden…

Be first to comment