Siverek Kız Anadolu Lisesi’nden Selam Var…

siverek

Efendim sizleri farkındalık adına önemli bir konuya dahil edip, kenara çekileceğim ve geri kalanı size bırakacağım. Tercih, yardım, sevgi, destek tamamen size kalmış (!)

Evet, biliyorum gayet de zorlayan, “e yapma da görelim” şeklinde var olan bir başlangıç yaptım yazıya, ama yapmalıydım bunu. Yapmalıydım ki, bu ülkede kızlar daha çok okusun, daha çok öğrensin, daha çok bilsin ve daha çok gelişsin…

Size, Siverek Kız Anadolu Lisesi’nin küçük ama içi boş kütüphanesinden ve bu durumu herkese duyurup, yardım için çağrıda bulunan eli öpülesi edebiyat öğretmeninden bahsedeceğim.

siverek kitapYer Şanlıurfa Siverek… Kızların çoğunluğunun okutulmadığı, önce çalıştırılıp ardından da evlendirildiği kırsal bölge…

Söz konusu kızlarımız; bu düzene, işleyişe, geçmişin yüküne ve geleceğin zorluklarına inat; dimdik durmaya çalışarak büyük bir azim ve hırsla eğitimlerine devam etme kararı almışlar ve şu an Siverek Kız Anadolu Lisesi’nde eğitimlerine en büyük özverileriyle devam ediyorlar.

İstedikleri mi? Sadece destek…

Bu kızlar o kadar temiz, o kadar iyi, o kadar çalışkanlar ki; içlerinden dökülen o tertemiz dualarını Allah kabul etmiş ve karşılarına mesleğine aşık, harika bir eğitimci çıkarmış.

Burak Bal… Siverek Kız Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni.

kızlar

Burak Bey pek çok meslektaşının tam aksine, gittiği yerden bir an önce kurtulma derdinde olma halini reddetmiş ve eski filmlerde gördüğümüz mesleğine aşık eğitimci duruşunda olmayı tercih etmiş. Sonrasında da bu alkışlanası projeyi sunmuş ortaya.

Nasıl da iyi yapmış, nasıl da güzel olmuş bu fikir…

Okusun demiş kızlarımız… Nerede olursa olsun okusunlar…

Diyorum ya eli öpülesi diye boşa değil.  İnsanlığın yaş ya da cinsiyette olmadığını o kadar güzel gösteriyor ki, “aferin be  hocam, gerçekten sana helal olsun” diyorsunuz bu çaba ve inancı görünce.

Okula bir kütüphane yapılmış önce, ardından boş kalan raflar için yardım çağrısında bulunmuş arkadaşlarımız.

O raflar dolmalı…

Bilgiyle, kültürle, ilimle, fenle dolmalı… Dolup taşmalı, yükselip arşı bulmalı bilgiler… Her şeyden önemlisi de bu kızlarımız okumalı!..

Nice doktorlar, avukatlar, yazarlar, sanatçılar çıkmalı o raflar arasından. Ama bunun için size, desteğinize ve tabi ki inancınıza ihtiyaçları var.

rafİster tek bir kitap, ister kolilerce. Siz bilirsiniz. Yeter ki, okumaları için kitapları olsun orada. Yazının sonunda iletişim ve kargo bilgilerini belirteceğim. Eğer ki, Siverek’te okuyan bu kızlarımıza destek olmak isterseniz onları ve emekçi Burak öğretmeni dünyanın en keyifli insanları yapabilirsiniz.

Mecbur değilsiniz asla, ama desteklerseniz de hiç fena olmaz =)

Durun, düşünün, elinizi alın vicdanınıza götürün ve iyi olun…

Siz iyi olun ki kızlarımız okusun, siz iyi olun ki nice parlak beyinler yok olmasın…

Desteğinizi bekliyoruz efendim… Sağlıcakla kalın…

Adres: Siverek Kız Anadolu Lisesi Fırat Mah. (mazat yani) Siverek/ Şanlıurfa
Alici: Burak Bal
Telefon: 0539 872 79 77

PTT KARGO KİTAP GÖNDERİMİ İÇİN İNDİRİM YAPIYOR. PTT SİTESİNDEN: ”PTT Kargo, bireysel kitap göndericilerine, 1 Mart 2012 tarihi itibariyle indirim uygulamaya başlayacak olup; kapsamında yalnızca 1 (Bir) adet kitap bulunan gönderiler için 2,50 TL ücret ödenecektir. Kapsamında birden fazla kitap bulunan gönderiler için ise, toplam kargo ücreti üzerinden %50 indirim uygulanacaktır.”

Burak Bal

Be first to comment