Erkek Fatma Derler Bana!

550994_3635342646628_1110410131_n

         “en alttaki ninja kaplumbağa tişörtlü benim :)”

Ben hiçbir zaman kız gibi olmamışım ki 🙂

Diyeceksiniz şimdi ne demek o diye. Söyleyeyim. Sülalelin tek kızı olan birinin hiç mi hevesi olmaz parıltılı şeylerde? Olmuyor. Olmamış. Ben o kısmından bakmamışım ki olaya 🙂 Hep “babasının kızı” olma telaşım olmuş meğer.

Doğumuma sadece 5 gün kala Ali Samiyen’e götürmüş babam annemi. “Doğacaksa burada doğsun. Doğuştan Galatasaraylı olacak o” demiş. 🙂 Fanatizm had safhada o zamanlar. Garibim karnı burnunda annem de gitmiş izlemiş maçı. Orada doğmadım ama ruhumun en derinine gayet güzel işlemiş babam bu coşkuyu.

381083_2817132311881_332023103_n

             “kurban olduğum renkler :)”

Bana aldığı ilk hediye mi? Tabi ki forma… Hem de öyle tek üst değil. Şortu ve çorabı da dahil. İşin enteresan kısmı bunları bana alan babamda değil ama; işin sorunlu tarafı bu hediyeler karşısında havalara zıplayarak uçan erkek Fatma bende 🙂

Alırdım elime futbol topunu, hadi bakalım maça. Kızları da döverdim pek bi. Annem niye dövdün diye sorduğunda da “çok mızmızlar, her şeye ağlayıp surat asıyorlar, çekemem anne” derdim.

Belki sürekli erkek içinde büyümekten, belki babamı örnek almaktan daima kabaydım ben 🙂

Ne narin narin oturdum koltukta, ne küfrü ayıp bildim. Biri bana laf atmaya kalktığında ergenlik zamanında, o lafları severek yedirdim :O

Şu an evli olup, kadınlığın kurallarına uymaya çabalasam da sevgili kocam daima “hödük” diyor bana 🙂 Romantizm sıfır. Ağzı yayarak konuşmalar, tek taş hayali kurmalar vs. Hiçbiri süslemiyor düşlerimi. Ben ben olmayı, katı ve dik durmayı babamdan öğrendim. Belki hiçbir zaman hanım hanımcık olamadım ama, kadın olmama rağmen pek çok erkeğe göre de daha “adam” oldum çoğu noktada. Daha güçlü, daha koruyucu ve daha doğru.

403703_3063027939118_390028348_n

“kot gömlekten şaşmadığım yaşlar :)”

Hala pek fazla çekemiyorum kızların triplerini, hala erkek gözüyle de bakabiliyorum dünyaya ve hala öküzüm bazı durumlarda 🙂 Ancak ne ben şikayetçiyim bu durumdan, ne de hayatımı paylaştığım o yüce ruhlu adam.

Güçlü olmayı seviyorum. Babasının kızı olmayı da. Galatasaray’ı da çok seviyorum. Tribünde deşarj olmayı da. Ben Erkek Fatma. Ailenin tek kızı. Belki katı ve hödük gibi duruyorum ama, bu halimden pek memnunum aslında. İyi ki o babanın, iyi ki bu ruhum insanı olmuşum. Yapaylığınız ve duygusallığınızla lütfen benden uzak durunuz. Sevgiler 😉

Be first to comment