Hiçbir Şeyi Beğenmemek

 

Huooppp! Sana diyorum.

Sana sana. Hani şu hiçbir haltı beğenmeyip her şeye memnuniyetsiz takılma hali olan sen var ya. Heh işte dur orada. Al bakayım sözlerimi üzerine. Sonra da bir zahmet büyüt kendini.

Hoş ben bunları yazdım diye bana da kıl olacaksın ya neyse.

Diyorum ki bebeğim, diyorum ki arım balım peteğim; sen bu dünyada yaşayan minnacık bir varlıksın. Kedi gibi, kuş gibi, çiçek ya da herhangi bir insan gibi. Gram fazlan yok yani.

Benim gözüm yamuksa, senin de çenen kayık. Ya da ben kalın bacaklıysam, senin de saçın kırık. He illa ki bir fark olacaksa aramızda (!) benim bunları gram umursamıyor, seninse bunlar yüzünden uyuyamıyor olmandır.

Sen?

Hani o saça saça bıkmadığın beş para etmez cool havan var ya, onun altında sakladığın onlarca bezgin ve kıskanç hal yüzünden perişan olup gideceksin bir gün buralardan. Demedi deme.

Çıldırıyorsun değil mi ben bunları söyledikçe?

Saçların dimdik oldu bile şimdiden.

Başarılı insanlardan, her daim ötenden gidenlerden, üstlerinden ve dahasından nefret ediyorsun hatta. Takıyor, uykularını kaçırıyor, içten içe neden diye sorguluyorsun.

–Kabul et iyi analiz etmişim. Kendine bile söylemediklerini ben keşfetmişim.–

Kızma bana dostum. Acı acı yağdırıyorum şuracıkta. Valla bak daha fazla delirtmeyeceğim seni. (!)

Ama unutma, bu halinle bile tek değilsin şu dünyada. En çok da bu halin sinir ediyor beni. Ohoooo öyle çok var ki senden…

Herkesin anılarında en az 1 adet senden gelip geçmiştir.

Mendebuuurr. Her şeyin en iyisini ben biliriiimci.

En güzel sözler, en güzel giysiler, en doğru karakter ve daha nicesi. Hepsi sadece sende değil mi?

Bilmem bilir misin, MFÖ şarkısı vardır bir tane. “Peki Peki Anladık…” diye gider. Sen bunu en çok kek olarak bildiğimiz Peki reklamlarında duysan da geniş çaplı bir iğneleme vardır bu şarkıda.

Çeşitli rivayetler de vardır sataşılan kişiye dair. Ama mevzu şu an bu değil. Her kimse bu adamlara böyle cümleleri söyleten, tıpkı senin gibi pek bir meymenetsizmiş.

–He hee ondan. He en iyisi sensin. Evet evet zaten herkesle dalga geçilir bir tek sana dokunulmaz. Hı hı peki…—

Öyle çok sinir oluyorlar ki sana… Hani o tam yanında duran 3-4 arkadaşın var ya, sadık ve kardeş saydığın, benden duymuş olma da arkandan ne hoş laflar ediyorlar bir bilsen !

Amann köpürdün sen de be iki dakikada. Sustum tamam. Ne halin varsa gör. Ama içimde dizginleştirdiğim öyle çok küfür var ki yüreğimin tam da ortasında. Bu küfürlerin birine tanık olsan daha bir nefret duyardın bana.

Büyü be dostum. Bırak artık kendini birileriyle kıyaslamayı. Kıyaslamıyorum ben dediğini duyar gibiyim. Onu da gel buyur anlat külahıma. O da inanmaz ya..

Neyse ne diyordum? Heh. Sen sen ol, hayatı ve kendini bu kadar takma. Kimisi sporda iyi olur, kimi dansta, kimi resimde, kimi edebiyatta.

Ya da boş ver iyi olmayı. O herkese göre çok farklı bir kıyaslamaya sahip. Sen kendi beğendiklerini izle, oku, gör, sev. Hoşuna gitmediklerine de  bulaşma. Her topal satıcının, bir kör alıcısı olurmuş ya. O hesap işte.

Bu ülkede Demet Akalın da en üst sırada, Sezen Aksu da.

Anladın sen beni. Hadi kal sağlıcakla…

 

 

Be first to comment