Vedaları Sevmeli

Bazen bazı gecikmiş kararlarımız vardır hayatta. Daha önce neden harekete geçmediğimiz için pek çok kez kızarız kendimize. Biliriz, yanlıştır giden düzen ve her geçen gün başka bir yanlışı daha çeker bu silsile.

Bitmeli, dur denmeli, yamuk düzene müdahale edilmelidir artık. Ettim… Çok yorulmuş, çok sıkılmış, sevgisiz ve mutsuz kalmış engellerin hepsini bugün bir çırpıda kaldırdım önümden.

Mutlu  muyum? Pek çok… Her gün hayıflandığım, her gün canımı yoran kişi ve olaylardan bu hafta itibariyle sonsuza dek uzaklaşıyor olmak heyecanımı arttırıyor doğrusu.

Her ne kadar emek verip, canınızdan ödün verseniz de bir şeyler için; olmadığı anda zorlamayı kesmek gerekiyor. Vicdanen, iş ahlakı ve emek yükü olarak rahat, huzurlu ve keyifliyim. Bugünün bitişi, yarının en güzel başlangıcı olsun diye sıralıyorum dileklerimi.

Biraz dinlenmeli, beslenmeli, hayata tutunmayı tekrardan sevmeliyim. Yorucu, yıpratıcı ve can sıkıcı her şeyi geride bırakıp; sade hayatı kucaklamaya gidiyorum. Emeği ve eziyeti geçen her an ve anıya teşekkürler…

 

 

Be first to comment