Flapper Saç Modeli

1920’li yılların kendini kanıtlayan kadını değişime uğruyor, güzelleşiyor ve her şeyden önce rahat şıklığın ilk adımlarını atarak, gelecek nesil için de güzellik adına müthiş keşiflerde bulunuyordu.

Önce sıkıcı korselerden kurtulan ve büyük bir çığır açarak ilk defa pantolon giyinen kadınlar, sonrasında da saçlarını kısa kestirerek bu saç üzerinden kusursuz modeller geliştirdiler. Bunların başını da günümüz yıldızlarının da sıklıkla tercih ettiği “Flapper Saç Modeli” çekiyordu.

saç Görsel olarak son derece şık ve göz alıcı duran bu model, sanıldığının tam aksine oldukça kolay bir uygulamayla gerçekleşir.

-Yazının devamında yapılışı ile ilgili bir video yer almaktadır.-

Balolardan, evlilik davetlerine; opera seyrinden, akşam toplantılarına en özel gecelerde ya da gündüz çay sohbetleri, ev gezmeleri ve daha nice aktivitede hem şık, hem asil, hem de hayranlık uyandıracak güzellikte olmanın altın kurallarından biri de bu saç modellerini yaparak elbiseleri tamamlamaktı.

Günümüzde de pek çok Holywood yıldızı, müziğin parlayan isimleri ve önde gelen modellerin davetlerde sıklıklıkla kullandığı bu saç stili, üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen  özelliğini ve kişiye kattığı asalet unsurunu taşımaya devam etmektedir.

 

Flapper Modeli ile özdeşleşerek, gün modasına farklılık katan en ünlü isimleri ise şu şekilde örneklendirebiliriz;                                              

-Christina Aguilera- -Charlize Theron- – Dita von Teese-
2006+MTV+Video+Music+Awards+Arrivals+KPetkQjNdFOl 5DF85E334FDC9E1E34EEA793E4A813 Cannes+Arrivals+Cinema+Against+AIDS+2007+Benefiting+Un6QwCDkLExl
-Drew Barrymore- -Vanessa Hudgens- -Katy Perry-
4.-14-april-2009-drew-barrymore-premiere-grey-gardenssized VanessaHudgens-e1351269191618 article-0-13950666000005DC-174_634x1009

    Siz de bu tarz modelleri deneyebilir, özel gecelerinizi son derece şık ve dikkat çekici bir saç modeliyle tamamlayabilirsiniz.

 

Flapper Saç Yapımı

 

Be first to comment