Murat’ın gözünden “ütopikkafa ile yaşamak”

Sordum!
Benimle evli olmak, benimle yaşamak nasıl dedim?
Anlattı…
Bakın neler yazdı 🙂

Murat’ın gözünden:

Ütopik bir kadınla bir ömür mü? Aman tanrım…İlk tanışmamız dün gibi aklımda. Karşıdan mavi ağırlıklı kıyafetler içerisinde gelen bir kız bana selam verdikten hemen sonra(!) eğildi yandaki kediyi sevdi…

İşte o an anlamalıydım hayatımıza bir de kendi gibi “ütopik bir kediyi” sokacağını.

Zaman birbiri ardına hızla ilerlerken bir gün nikah masasında buldum kendimi. 🙂 Yanımda melekleri kıskandıran duruşu ve gülüşüyle bir hatun, hayatımın o en önemli evetini söylüyordum.

İşte her şey asıl o günden sonra başladı…

Siz bu blogu, bu satırları okuduğunuz için çok şanslısınız, keza ben de öyle. Çünkü hayata bu kadar derinden, bu kadar farklı açıdan bakan bir çift göz, size dünyayı çok daha farklı hale getiriyor.

Sokakta umursamadan bakıp geçtiğiniz, göremediğiniz, acısını hissedemediğiniz her şeyi duruyor ve sizin gözünüze çarpıyor bu hatun.

Farkındalık kategorimizde olduğu gibi hayatı hep far kederek yaşıyoruz yani 🙂

Bir de en sevdiklerimden gezi kategorimiz var hayatımızda. Elimizden geldiğince gezip görmeye, keşfetmeye, anlamaya, öğrenmeye ve eğlenmeye çalışıyoruz gittiğimiz yerlerde. Hepsi ayrı birer macera, hepsinde biriken yüzlerce anı.

Yemek kategorisine girmeden olmaz. Çok şanslıyım. Çünkü; aynı damak tadında bir hatuna sahibim. Denediğimiz şeyler bazen farklılık gösterse de, aynı dili konuşuyor olmak gittiğimiz her yerde işime geliyor.

Peki gündelik hayatta nasıl bir hatun bu ütopik kafa?

Tam anlamıyla adının hakkını veriyor aslında. Bizim hayatımızda ütopyalarımız hiç eksik olmuyor, hep bir hayalin peşinden koşuyoruuz. Hem de gerçekleştirene kadar.

Şimdi de bir çok hayalimiz var. Çabalıyoruz. Bu da aynı zamanda aynı hedefler için kenetlenmemize yardımcı oluyor.

Araştırmacı bu kafa, sürekli yeni şeyler buluyor, farklı alanlara el atıyor ve Allah vergisi sanırım hepsinden başarıyla çıkıyor. Gözümün önünde yükselişi ve ilerleyişi bana ilham veriyor.

Ben böylesine bir ütopyanın tam ortasında olduğum için çok mutluyum.

Bir gün, biri çıkıp size en özel ve zor hayalleriyle gelirse onunla yürüyün. Attığınız her adımda, bu adımlar atılırken yüzünüzde oluşacak her bir kırışıklıkta bi anı ve anlam olacaktır.

Unutmayın ‘ütopyalar güzeldir’…

Be first to comment