…Mutluluğu Çocuklardan Öğrenmek…

mutluluk-veren-kucuk-seyler_125466

Yaşadıkları her andan mutluluk duyabilen tek canlı sanırım sadece çocuklardır. Bazen bir kelebek peşinde koşmak, bazen salıncakta sallanmak, bazen de su savaşı yapmak…

Onlar gibi sonsuz ve doyumsuz heyecan barındırmayı biz de öğrensek ya keşke…

Yapamıyoruz. İş hayatı, sorumluluklar, yaşlanma belirtileri ve daha pek çok adım bizi çocukluktan uzaklaştırıyor her geçen gün. Ama ben inatla o çocuğun yok olmamasından yanayım. Büyük küçüklerden olmanın kimseye zarar vermeyeceğini sonuna kadar savunanlardan…

O sebeptendir ki, sizin de içinizde yer alan afacanı harekete geçirmenizi ve doyasıya eğlencenin tadını çıkarmanızı istiyorum. Düşündüm taşındım sonunda sizi tıpkı çocukluğunuzdaki gibi sınırsızca güldürüp, eğlendirecek aktiviteleri araştırdım.

Bakın bakalım hangisini hemen gerçekleştirebilecek ve o masum hale kavuşabileceksiniz.

Yüzünüzdeki gülücükler tıpkı bir çocuk gibi saf ve içten olsun…

Keyifli okumalar…

1- Lunaparka Gidin

 

lunapark_3

 

Her oyuncak içine atın kendinizi, gidin dönme dolapla bulutlara selam verin ya da binin çarpışan arabaya… Saçma değil. Gerçekten çok keyifli. Çocukluğunuzu, panayırları hatırlasanıza!

2-) Salıncakta Sallanın

20

 

Hangi çocuk sevmez ki salıncakta olmayı? Hepsi bayılır ve kendilerini yerden yere atarlar üzerinden ayrılmamak için. E demek ki var bir bildikleri bu çocukların. Hadi hadi utanıp sıkılmaya gerek yok. En yakın parka bahçeye koşun ve atlayın salıncaklara.

3-) Bisiklet & Paten Sürün

550x550.pm1.bgFFFFFF1028_retire-early-no-car-bikes_485x340

 

“Bu saatten sonra zor zor…” Hayır efendim zor falan değil. Sizden de geçmedi. Bakın Mayıs ayı da geldi. Hava, ortam, nefes ve içinizdeki çocuk… Her şey uygun. Tembellik yapmanın anlamı yok. Bunu yapmak hiç de zor değil inanın.

4-) Dondurmayı Tıpkı Çocuklar Gibi Akıtarak Yemenin Tadını Çıkarın

yilda-300-bin-ton-dondurma-yedik

“Ama millet ne der?” Hay bin ne derlerse derler yahu. Alın evde yiyin o zaman efendim. Ya da ne bileyim geçin kuytu bir deniz kenarına. Kimse görür mü, ay çok ayıp triplerinizi de bir kenara atın. Başlayın külahınızdan akan dondurmayı sömürmeye. Hadi afiyet ola.

5-)  Top Oynayın

1393632000-ebff405e696cd24cd4938bdd88f6e3d0

Kapın topunuzu koltuk altınıza, çıkın ota çimene, başlayın oynamaya. Hatta bir kaç arkadaşınızı da toplayın ve hep birlikte çocukluk günleriniz anmanın keyfini çıkarın.

6-) Çizgi Film Seyredin

CizgiFilm-TomandJerry

Tüm çocuklar çizgi film seyretmekten müthiş keyif alırlar. E bunda da var işte bir bildikleri. Tom & Jerry, Red Kit, Bugs Bunny ve daha nice çizgi kahramanın hayat kavgalarına bir de büyümüş aklınızla tanıklık edin bakalım neler olacak…

7-) Ağaca Tırmanın

576946_530394896987672_1363584484_n

Çıkarın ayakkabıları, önce toprakta dolaşın ve sonra ağaca tırmanın. Meyve toplayın, dallar arasındaki yaşamı keşfedin, ağaca sarılın ve doğayı sevin…

8- ) Su Savaşı Yapın

fft64_mf1521530

Aman bir seferle hasta olmazsınız meraklanmayın. Varsa çocuğunuzun su tabancası onunla, yoksa da şaşal su şişeleriyle. Hatırlasanıza sıcacık yaz günlerinde nasıl da iyi geliyordu çocukken sular altında savaşmak. Tek savaşınız bununla olsun. Keyifli olmadığını kimse iddia edemez.

9- ) Kum, Çamur ve Toprakla Oynayın

5368

Kirlenmek sandığınız kadar da kötü bir şey değildir aslında. O anı ne denli umarsızca yaşadığınızı gösterir kirlenmek. Yaptığınız işe ne kadar odaklandığınızı. Siz de batırın çamura avuçlarınızı. Sürün üzerinize. Kapkara olsun elleriniz. Hiçbir şey olmaz telaşlanmayın. Çocuklar gibi temiz pis olmanın en sempatik halini sonuna kadar yaşayın.

10-) Çimlerde Yuvarlanın

duru7

Çıkmayan çimen lekesi mi yapmışlar? Tüh tüh. Çocuğunuza engel olacağınıza siz de ona katılıp yuvarlansanıza yerlerde… Dönün dönün durun . Sonra da uzanın toprağa bakın bulutlara ve her bulutu bir şekle benzetin. Emin olun dünyanın en gizli kalmış huzuru o sırada tüm bedeninizi kaplamış olacak…

 

 

Be first to comment