Şimdilik Kedi Babası Olsan da…

 

Şimdilik oldukça tıkırında düzenimiz. Zorlu, karmaşık, sıkışık ve dengesiz tüm yaşam yollarını el ele yürüyoruz. Ve yanımızda ufak bir yaramaz da bize eşlik ediyor. Hoş, sanırım biz ona eşlik ediyoruz ve sahibimiz o bilmiyorum o kısmını 🙂

En azından bir cana “baba ve anne” olmayı şimdilik bir “kedi” ile öğreniyoruz. O da acıkıyor, o da susuyor, o da hastalanıyor ve biz; o hasta ya da mutsuzken bin kat üzülebiliyoruz.

O sorumluluğu iliklerimize kadar yaşıyoruz .  Belki gerçek bir çocuk sahibi olmanın %5’i bile yok üzerimizde ama biz de biliyoruz artık karşılık beklemeden sevmenin ne demek olduğunu…

Ve sen sevgilim… Sadece bir kedi için bile böylesine dikkatli, böylesine sağlam ve böylesine aşk ile bağlı iken eminim gelecekte bir bebek sahibi olduğumuzda benden çok daha telaşlı, çok daha heyecanlı ve en az benim kadar tutkulu olacaksın.

Çok iyi bir baba olacağından gram şüphem yok.

-Tabi Çiko’ya yaptığın gibi ileride çocuğumuzu da havalarda ters çevirmezsen (!)-

IMG_20140308_223554

Bu Pazar Babalar Günü, şimdilik Çiko’nun ve umarım gelecekte de çocuklarımın babası olacak senin de bu günün kutlu olsun.

Sen çok iyi baba olacaksın…

Önümüzdeki sene bugünlerde dünyanın hangi noktasında yaşar, hangi durumların savaşını veririz bilmiyorum ama bildiğim tek şey;  sen o zaman da aynı cümleleri söyleteceksin bana.

İyi ki varsın… Seni Seviyorum…

IMG_20140604_110920

Be first to comment