Siz Evlenmek İstiyorsunuz da; Ya Sevgiliniz?

 

Her kadın evlenmek ister yemeyelim birbirimizi. Öyle evlenen arkadaşlarınızın düğün fotoğraflarına vs. bakıp iç geçirmiyor musunuz yani şimdi? Emin olun hiç inandırıcı değilsiniz.

Evet altını çize çize vurguluyorum her kadın evlenmek ister! Sadece boyutu biraz farklıdır. Hemen olsun der, yaşım geldi der ya da daha erken der ama en “ben” diyen bile bir gün evlenmeyi düşler.

Bu yazıyı okuyup da vır vır konuşacak pek çok “ben evlilik meraklısı değilimci” kızlar olacaktır biliyorum ama adımdan öte emin olduğum bir şey daha var ki; hepsi tırnak yiyorlar gelin gördüklerinde. O yüzden şimdi her şeyi kenara koyalım ve önce itiraf edelim.

Hepimiz evlilik ve o güne dair pek çok şeyin hayalini daha çocukluktan başlıyoruz kurgulamaya. “Aman nasıl olmalı saçım, aman kim olmalı şahidim, gelinliğim yakışır mı peki?” ve daha yüzlercesi…

Peki ama sizin kendinize eş diye gördüğünüz kişi ne düşünüyor bu konu hakkında?

Tamam hayaller çocukluktan geliyor, hatta çoğumuzun damat kısmı hep flu ama düğün, organizasyon vs net. Biz gelin olmayı seviyoruz her şeyden önce. Ama yaş büyüyüp gelince 24 – 25’ine; başlayınca her yanda evlenen ilkokul arkadaşları gelin hallerini eklemeye bir duraksama geliyor beyne.

“İyi de ben ne zaman yaşayacağımm bu heyecanı?” Korku, telaş, haset, kıskançlıktan geberme…

Hayaller güzel de doğru eşi bulup bulmamakla ilgilenmediğiniz için hep yapanlara özeniyorsunuz işte.

O yüzden siz daha gizli gizli yaşarken aşkınızı, ilk gördüğünüz yerde ciddi ilişkisi olan kızın yakasına yapışıp, “ne zaman istemeye geliyorlar seni” diye soruları yağdırıyorsunuz. Hani daha var canım, 2-3 yıl dese de siz de bi oh çekseniz diye.

Ama o işler öyle değil güzellerim. Karşı taraf siz gibi ciddi ve inançlı değilse afedersin de siktir etmek gerek sadece.

Bu bir metod değil. Kural, teknik vs hiç değil. Bu tamamen seninle aynı hayalleri kurabilecek doğru kişiyi bulabilmekle alakalı bir şey. Yok askere gidecek deee, yok işleri düzene girecek de, yok daha kimseye söylemedik dee… He gülüm he.

Sen de işte anca tüm sosyal paylaşım sitelerindeki gelin, bebek fotolarını beğenir geçinirsin o küçük ve aptal aşık kalbinle.

Biraz mantık allasen. Bir adam evlenecekse ve ciddiyse ilk günden belli eder zaten. Size hayatı zindan edip, istemediğiniz bir ilişki içerisine atıyorken sadece onun istedikleri oluyorsa boşverin gitsin be…

Aşk, birliktelik bunlar yürütülmesi en zor işler. Aynı dili konuşmuyor, aynı hayallere birlikte dalamıyorsanız koy …ne!

Bugünkü sözlerim biraz acı olsa da lütfen sokun beyninize ve bu denli kölesi olmayın sizi ve geleceğinizi istemeyen biriyle.

Sevgilerimle…

 

Be first to comment