Kadın Kafası

kadınındüşmanıkadındır

Şu kadın kafasını, bir kadın olarak asla çözümleyemiyorum, çözümleyemeyeceğim de.

Öyle lise aşkı falan yalan ya. Beni en çok bir kadın yaraladı bu hayatta. Hatta nereye bir? Üç, beş, on… Gidiyor öyle.

Kadın hakları falan onlar ayrı şimdi. Haksızlık mevzuysa en önde koşarız ama gel gör ki acayip varlıklarız ben sana diyim.

Dünyanın en eleştiri kabul etmeyen, en doğru söze gelemeyen, en kıskanan ama çaktırmayan, en olay büyüten canlılarıyız.

Birbirimizi kıskanmaktan, iyiliğimizi istemek dururken sadece kötüyü arzulamaktan önümüzü göremeyen acayip bir şey olduk.

Bak mesela git bir erkek arkadaşına: “Ya oğlum sen kilo mu aldın?” diye sor. Cevap yeminle net. “He amk, hayvan gibi yiyorum bu aralar.” Ve konu orada biter. Nokta.

Peki aynısını bir kadın arkadaşımıza söylesek? “Ne alakası var canım? Yok bee 100 gram falan!” Sonrasında da bir iç ses gelir ve kulağına usulca fısıldar: “Kıskanıyor seni kızım! Hem onun da poposu çok büyük. Ayrıca saçları da pırasa gibi ne yaparsa yapsın olmuyor.” İşte egosu zedelenen bir kadının kendini mutlu etme çabaları! Ve mutlaka bu cümlenin karşı bir atağı en beklenmedik anında o kişiye geri dönecektir. Bu da unutulmaması gereken bir detay tabii.

Deli gibi kıskanç mesela bu kadınlar. Tek taşı mı varmış? Hııımmmm! Yahu ben aile büyüğü kadınlardan şunu duydum be: “Eşi de köpeği gibi etrafında pervane. Altın mıdır nedir?” (Kaş göz bir ayrı oynar bunu derken.) Ayy ne pis laflar yarabbim. Altın mı diye bahsedilen şeyin ne olduğunu burada anlatmayayım şimdi siz bulun işte.

Kaynana gelini kıskanır, gelin eltiyi… Ama kimse kaynını, dedesini falan kıskanmaz. Diyorum sizee dünyanın en acayip canlıları kadınlardır diye.

Aynı iş yeri, aynı alışveriş merkezi, aynı mağaza, aynı pazar tezgahı ve dahası… Kadınlar asla yan yana durmamalı. Ben bunu bilir bunu söylerim ve arkasında kapı gibi durup, imzamı falan böyle ne bileyim kaşemi her yerine iliştiririm şu cümlenin. “Bir kadının en büyük düşmanı yine kadındır!” 

Sevmiyorum lan işte. Bir erkek olsam çok zor beğenirdim birini he. Valla Allah sabır versin bu oğlanlara. Bizim iş yerine bir kız var mesela kan kusturuyor çocuğa. Yazık lan. Çok üzülüyorum he.

Bir sakin olsak, bi dursak, bir frenimiz olsa falan ne güzel olurdu. Ama yok biz kadınlar makyaj yapan canlılarız, bizden iyi kusur örten mi olur? Olmaz. Hadi bakalım bu yazı sonunda da bekliyorum Allah cezanı versin! yazılarınızı. He umrumda mı değil. Ama tatmin olacaksan yap tabii kız. Öptüm seni hadi bay!

 

1 Comment

 • Yanıtla Mayıs 31, 2018

  Aslı Tunç

  Yok Yok haklısın ben her zaman derim 10 adamla çalışırım ama bir kadınla Çalışmam.
  Erkeğin derdi bellide kadınınkini nabıcaz? Valla doğru diyosun erkek olmak çok zor birde kadın olmak zor derler yalan…!!!
  Ha bide şu kadınların Kocasına Klasik klişe Cümlelerinden en nefret ettiğimmi söyliyim
  -” Sana bilmem kaç yıllık karılık yaptım 2 evlat verdim sana ” bu nedir ya?
  O sana kocalık yapmadımı be kadın Sanki çocuguda tek başına yaptın
  Erkeklere Nankör derler ama ben kadınlar kadar aç gözlü varlıklar tanımadım.
  Buna bende dahilim.

Leave a Reply