Sen, Her Şeyin Başladığı Noktasın!

Pembe rengi hiçbir zaman sevmedim. Beni bu yüzden eleştirebilirsin tabii. Senin tercihin.

Ya da asla ve asla yemeyeceğim ve herkesin sevdiği meyveler de var. “Ohaaa!” tepkisi ile karşılaşmak da hiç umrumda değil.

Vücudu harika olan insanlar ve vücudu harika olmayan insanlar olarak ayrılan 2 maddeye de gram katılmıyorum. Yaradılışın her noktasında harikalık olduğuna, herkesin güzellik anlayışının farklı olduğuna ve bir de yine herkesin beğenilecek ve sevilecek yerlerinin mutlaka olduğuna ama beğenme kavramının canının cehenneme olduğuna karar verdim.

Başkaları için yaşayan insanların mutsuz olduğu da pek tabii bilinen bir gerçek.

Beni sevmenizle mutlu oluyor, sevmemenizin nedenlerine bakıyor ve sadece altı boş sebeplerden oluşuyorsa çok da umursamıyorum.

Annem de beni sevmek zorunda değil, arkadaşımın kızı da. Ben beni seviyor muyum? Ben benimle iyi anlaşıyor muyum? “Ben böyleyim!” diyebiliyor muyum?

Size öğretmenlik yapmak ya da uzman psikolog gibi takılmak değil amacım. Şurada abla kardeş gibi, komşu teyze gibi iki lafın belini kırıyoruz. Ben konuşuyorum, siz okuyorsunuz falan.

Okuyan, mesaj atan, soru sorup çözüm arayanların hepsini öpmek istiyorum. Beni bu kadar değerli görüp, dertleştiğiniz için çok teşekkür ederim.

Hayatta asla ve asla kimseyi takmadım kendimden başka. Değer verdiğim kişi ve fikirler tabii ki var. Bunlar içerisinde tahmin edeceğiniz gibi Murat ilk sırada ama o da daima sonucu bana bıraktı. Sonuçlarda boğulduğum, sorularda kaldığım günler tabii ki oldu ama ben acıyla, zorla ya da en tatlı sonuçla hep barışık olmayı seçtim.

Sen de yap. Başkaları kavramını hayatından çıkarmadığın sürece mutsuz olacaksın inan bana!

Hayatına dokunmasına izin verdiğin insanların sayısı 5’i geçmesin mesela. Hatta 5 çok bile. Kendine güven, kendini sev, bolca oku ve inanıyorsan dua et. Güzel şeyler pek tabii yakın. Tıpkı kötü günler gibi.

Hayat, sana her çeşit problem ve sevinçle gelecek ve sen de tüm bu durumlar karşısında dimdik durmayı öğren ve aman diyeyim kimseyi ipleme. Saçın bok gibi olmuş dediklerinde, “Biliyorum ya da ben beğendim.” demeyi bildiğin zaman hoppp bir üst seviyeye çıkıyorsun zaten.

Hadi yine iyisin he. Şuncacık kısıtlı zamanda iki gram konuştuk ayaküstü.

Öperim. Ruhu ferah tutmayı sakın ihmal etme.

 

 

 

Be first to comment