Yeni Keşfim: “paramiyonetebiliyorum.net”

 

Bütçe planlamak dünyanın en sancılı işi. Yani öyle sanardım.

Malumunuz. Ev almak, araba almak, garanti bir gelecek şu anda var olan en büyük uğraşımız. Hal böyle olunca da mantıklı bir plan yapmak ve gelecek için mantıklı adımlar atmak gerekiyordu.

Ama gel gör ki; bunu nasıl yapacağımızı bilmiyorduk. Ve sonra karşımıza “Paramı Yönetebiliyorum” diye bir şey çıktı.

Hemen anlatayım bu olayın ne olduğunu.

Gençlerin, sağlıklı bir finansal gelecek oluşturabilmeleri konusunda bilinçlendirilmek amacıyla yapılmış bir proje bu.

“E arkadaşım sen genç misin?”Demeyiniz.

Yahu biz de genciz. Evliyiz diye yaşlanmadık ya!

Neyse hal böyle olunca da bu enfes proje için bir site de kurulmuş.

paramiyonetebiliyorum.net

Hemen girdik tabii buraya. Bizi 3 seçenek karşıladı. “Lise Öğrenciyim, Üniversiteliyim, Yetişkinim” Bize uygun olan şıkkı seçtik ve bir eğitim ile karşı karşıya kaldık.

Kalem kalem online olarak ne yapmanız gerektiği anlatılıyor bu eğitimde.

Nihayet bu sayede nerede ne gibi yanlışlar yaptığımızı ve ne gibi adımlar izlememiz gerektiğini öğrendik. Artık hayallerimize koşarak gittiğimizi düşünüyorum.

Sonunda bir testi oluyor bu eğitimin. Başarı sonucumuz: yıldızlı pekiyi 😀 Durum böyle olunca da kaptık hemen sertifikayı 😀

İnanılmaz keyifli tasarımlarla size birikim ve yatırım ile ilgili bilgiler veriyorlar. Bu bilgilere keşke çok daha önceden sahip olabilseydim. Ama bu da bana ders oldu. Bu sene üniversiteye başlayacak iki adet kardeş mevcut elimde. 😀 Hedefim bu eğitimi onlara aldırmak ve artık tek başlarına devam edecekleri bu dünyada mantıklı adımlar atmalarını sağlamak.

Bu projenin çok işe yarayacağına eminim. Sağlıklı bir finansal gelecek için hemen siz de uğramalısınız bu siteye. İnanılmaz faydalı bir program.

Şu dönemde, bu dünyada doğru bir bütçe yapmak oldukça zor. Bu sebepten de paramiyonetebiliyorum.net  bizim için harika bir adım oldu.

Artık bir bütçe excelimiz var. Aldığımız sakızdan, gittiğimiz sinemaya kadar hepsinin notunu alıyoruz. Bu önemliymiş çünkü. Öyle yazıyor eğitimde 😀

Ve kendimizi daha güçlü hissediyoruz. Emin ve dik 😀

Siz de kesinlikle uğrayın. Bütçenizi yönetebilmenin nasıl bir keyif olduğunu anlayacaksınız:D

Be first to comment