Zayıflama Hikayesi

nasılzayıfladım

Vee uzun zamandır merak ettiğiniz konuya sonunda geldim 🙂 Hazırsanız bütün bu zayıflama sürecimi ve sonrasını anlatıyorum sizlere. 

He ama benden before after fotoğraf beklemeyin. Kilolu döneme dair tek bir foto tutmuyorum kıyıda köşede. Ne me lazım o zaman da güzelmişim aslında diyerek tekrar dönerim falan o günlere. Allah korusun. (Tahtalara vuruldu, toto kaşındı.)

Canlarım, ciğerlerim. Tam tamına Ağustos ayında başladığım bir serüven bu aslında. Hatırlayanlarınız vardır. Yazın Bodrum’da çok keyifli bi tatil geçirdim ama… İşte o ama her şeyin başladığı nokta oluyor. Yahu benden kaç yaş büyük, doğum yapmış kadınlar çıta gibiydi orada. Ben mi? Hamamda gibi göğsümden bağladığım havlu ile dolaştım sürekli. E durum böyle olunca dedim Ezgi dur! Durmazsan yuvarlak olacaksın. Yaşlı gözükeceksin. E daha doğum da yapmadın!

Ve kesin kararımı tatilden döndüğümde verdim. Kitaplar okudum, araştırmalar yaptım ve kendi düzenimi oturttum. Ekmek yok! Şeker yok! Asitli içecek yok! Her gün 20 dk yürüş var! Bol su var! Yeşilçay var! Abandım süte, abandım peynire. Protein ve sebze ağırlıklı beslendim. Sonuç da bu işte!

Hepinizin sorduğu, mesajlar attığı sorunun cevabı “azim” canlarım. Ne yesem yarıyor cümlesi tamamen yalan. Boğazını tuttuğun sürece ve azimli olduğun sürece her şey rayına oturuyor. E tabii bir de sabır. Şu an dikkat ediyorum yediklerime ama o kadar hain değilim tabii nefsime karşı 🙂

Bu sebepten de pilatese başladım. Aletli 🙂 Nasıl afilli geliyor kulağa değil mi? 🙂 Vallahi bir cesaret başladım bu işe. Masa başı çalışan biri olarak sırt ve omuz ağrılarımı yok ettiğine mi sevineyim, karnımda çıkmaya başlayan kaslara mı seçim yapamıyorum doğrusu 😀

Peki ama neden aletli pilatesi seçtim? Cevabı burada! Bakırköy Mint Pilates sahibi ve hocası Çağla Saatçilar’a sordum o da cevapladı.

O halde gel bak bakalım aletli pilates yapan Ezgi’nin haline 🙂

1 Comment

 • Yanıtla Mart 22, 2016

  özlem

  Merhaba Ezgi,
  Öncelikle keyifle takip ettiğimi söylemek istiyorum:) Zayıflama hikayem adlı yazına tariflerini, neler yediğini eklesen sanırım daha aydınlatıcı olacak.
  sevgiler
  özlem

Leave a Reply