Antalya’nın En Güzel Plajları

 Antalya’nın En Güzel Plajları

En güzel plajları, masmavi deniziyle Akdeniz’in göz bebeği Antalya, her yaz olduğu gibi içimizde doğan tatil isteğini dindirebilen en güzel yer. Denizin serinletici etkisiyle güne başlamak, gün boyu da güzel deniz manzarasına karşı şezlongta uzanmak isteyenler için Antalya’nın en güzel plajlarını derledik.

En uygun yurtiçi uçak bileti fiyatları için Atlas Global’i ziyaret edebilirsiniz.

İncekum Plajı

Adından da anlaşılacağı üzere toz taneleri gibi ince kumuyla ünlüdür. Alanya’nın 20 km batısında yer alan bu plaj kamp çadırı kurmak için idealdir.

Sorgun Plajı

Antalya’nın en güzel plajlarından birisidir. 6 km uzunluğundaki Sorgun plajı doğal bir sahildir ve Akdeniz’in berrak suyuyla çok güzel görünür.

Kemer Plajı

Kemer’de Beldibi’den başlayıp Tekirova’ya kadar olan bölgede yer alan Kemer Plajı, ince kumlu doğal bir plajdır.

Karpuz Kaldıran Plajı

Lara Plajı’nın batısında Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü yerde bulunur. Askeri dinlenme alanı olarak kullanılan Karpuz Kaldıran, ince bir kuma ve sığ bir denize sahiptir.

Lara Plajı

Antalya şehir merkezine 18 km uzaklıkta yer alır,  2 km uzunluğunda bir sahildir. Sık çam ormanlarıyla ve ince kumuyla insanları cezp ediyor. Romatizmal hastalıklara şifa olan ince kumu sayesinde, yaz aylarında plaja rağbet çok olur. Son zamanlarda adını mavi bayraklı plajlara yazdıran Lara plajı, halka açık plajları, etkinlik alanlar, kafe, restoranları ve soyunma kabinleri ile pek çok kolaylığa ve eğlence mekanlarına sahip.

Kleopatra Plajı

Alanya’nın batısındaki bu fazlasıyla geniş plaj, adını Mısır kraliçesi Kleopatra’dan alıyor. Bilinene göre Kleopatra, zamanında bu plajda banyo yapıyormuş. Bu plajın tercih edilme nedenlerinden biri ise denizinin sığ olması.

Konyaaltı Plajı

Antalya’nın 3 km batısında yer alan bu plaj, 1,5 km uzunluğunda. Denizin etkisine yakın olup şehirden de uzaklaşmak istemeyenler için adeta bir köprü görevi görüyor. Çünkü denizin manzarasıyla birlikte sahilde bir çok aktivite yari bulunuyor. Otel, gazino vb.

Phaselis Plajı

Dağ, orman, deniz ve kumun, iç içe olduğu bu harika plajda sığ denizi ve ince kumuyla bir ömür geçirmek isteyeceksiniz. Yüzerken ve ya teknede eski liman kalıntılarına hayranlık duymamak elde değil.

Antalya’da nerede ne yenir, nereden alışveriş yapılır, konaklama ve ulaşım nasıldır sorularını merak ediyorsanız Antalya Uçak Bileti ve Şehir Rehberi sizin için hazırlandı.

Antalya’nın en güzel plajlarını gördük, gitmek istiyoruz. O kuma ilk ayak basınca kumun sıcağından yanan ayaklarınızı denize sokmak istiyorsunuz. Ama nasıl gideceksiniz, uçaktan inince otele kim götürecek? Check-in için havaalanında kim bekleyecek? Eğer Atlas Global’den bilet alacaksanız siz değil. Atlas Globalin uygun fiyatları ve transfer hizmetiyle en rahatı siz olacaksınız. Üstelik havaalanında beklemekte yok. Online check-in var. Bütün detayları www.atlasglb.com sitesinde bulabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

 

 

Be first to comment