Bursa Seyahatinde Yapılabilecek Aktiviteler

http://www.ezgikonucu.com/gezi-seyahat/bursa-seyahatinde-yapilabilecek-aktiviteler/

Bursa Seyahatinde Yapılabilecek Aktiviteler

Osmanlı İmparatorluğu’na uzun yıllar başkentlik yapmış olan yeşil Bursa sadece tarihi ile değil harika doğası ile de yerli ve yabancı turistleri kendine çekmektedir. Sizin de tatil ve seyahat planlarınız arasında Bursa’yı keşfetmek varsa size gezilip görülecek yerlerinin dışında deneyimleyebileceğiniz farklı ekstrem sporlardan bahsedelim. Bursa seyahatinizde konaklama içinse Neredekal Bursa otelleri sayfasından zevkinize ve bütçenize göre bir tesisi kolayca bulabilir ve rezervasyonunuzu yaptırabileceğinizi hemen hatırlatalı.

1 – Uludağ Pistlerinde Kayak

Bursa’ya kış sezonunda geldiyseniz olmazsa olmazlardan biri de Uludağ’a çıkmaktadır. Pistleriyle dünya ün salmış Uludağ’da mutlaka kayak ya da snowboard deneyin. Yok, ben ikisini de yapamam derseniz kızaklar tam size göre. Dağa gelmişken de sucuk ekmek yemeden dönmeyin. Dönmek istemez de ben biraz da Uludağ’da kalayım derseniz de hemen Uludağ otelleri sayfasını ziyaret edin.

2 – Gürsu’da Yamaç Paraşütü

Bursa’nın Gürsu ilçesinde havacılık kulüpleri taleplere ve uygun hava koşullarına göre uçuş etkinlikleri düzenlemektedir. Zaman zaman düzenlenen festivallere ve etkinliklere de denk gelirseniz Bursa’yı bir de havadan fethedin deriz.

3 – Sukay Parkta Su Kayağı

Sukay Park Türkiye’nin ilk kablolu su kayağı tesisidir. Bursa Çukurca’da bulunan tesiste deneyimli iseniz tüm hünerlerinizi sergileyebilir deneyimsizseniz de bu heyecan dolu dünyayı keşfedebilirsiniz. Sukay Park; ada, gölet, çocuk oyun parkı, yürüyüş ve koşu yolları, restorana, kafe, spor kıyafeti satış ve kiralama mağazası, su kayağı okulu ile komple bir spor tesisi olarak hizmet veriyor.

4 – Termal Havuza Girmek

Bursa şifalı kaplıca sularının yoğun olduğu bir bölge olup birçok tesiste de bu şifalı termal suları kullanılmaktadır. Sizlerde şifa dolu bu termal suların yer aldığı havuzlarda tüm yılın stresini üstünüzden atabilirsiniz.

5 – Misi’de Karting

Nilüfer ilçesine bağlı Misi köyünde harika bir karting pisti var. Büyük organizasyonların da düzenlendiği pistte hızın ve adrenalin doruklarına çıkabilirsiniz.

6 – Küreklidere Şelalesi’ne Tırmanış

Küreklidere Şelalesi, Bursa kent merkezine yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Küreklidere yatağından 80 metre yükseklikten düşen şelaleyi seyredilebileceği seyir terasına ulaşmak oldukça zordur. Seyir terası çıkış yaklaşık 2 kilometrelik uzun ve yorucu bir parkurun sonunda sizleri beklemektedir.

7 – Balat Ormanı’nda Paintball Savaşı

Rengarenk boyalarla ormanda savaş yapmak gerçekten çok eğlenceli. Özellikle de kalabalık arkadaş gurubunuzla birlikte savaşacaksanız bu etkinlik asla kaçmaz.

Be first to comment