Kaz Dağları / Hızır Kamp

kazdaglari-gezi-hizirkamp

Ah bu Ezgi’yi ne yapmalı? Yine geç kaldı yazı değil mi? Affedin ne olur…

Hemen merak ettiğiniz yazıyı yazıyorum. Konumuz Kaz Dağları! Yani geçenlerde gittiğimiz Kaz Dağları’nda yer alan Hızır Kamp!

De ki bana, “Ezgi, huzur nerede?” cevabım net! Huzur burada bebeğim…

Yıllardır bu denli sevilmesinin, böylesine ciddi fanlarının olmasının altında yatan nedeni gidince gördüm evet. Ki benim sonu kötü biten bir tatil deneyimimdi bu dikkatinizi çekerim!

Fazla hassas bir bünyem var ne yazık ki… Bu sebepten girdiğim su, midemi üşüttü ve sonrası hüzün dolu bir iki gün…

Neyse, geri dönüyorum Hızır Kamp’a. Öncelikle nasıl gittik?

Otobüs bileti aldık efem ve İstanbul’dan Akçay’a gittik.  Oradan da hemen otogarın olduğu yerden minibüse binerek Zeytinli’ye doğru yol aldık ki tahminen 10 dakika sürmedi bu yol.

Zeytinli’ye geldiğimizde Hızır Kamp’ın anlaşmalı olduğu bir taksici amca var, onu aradık ve bizi 40TL karşılığında kamp yerine götürdü. He öyle kamp yeri dediğime bakmayın baya baya bungalowların olduğu, kocaman alanı olan bir yer burası. Zaten taaa 90’lardan beri varlığını sürdüren bir aile işletmesiymiş. Buranın tek sorunu; telefon ve internet çekmiyor! Yani sosyal medya paylaşımlarına biraz ara! 😀

He çok acil bir şey olursa günlük 10TL’den size Hızır Kamp’ın netini veriyorlar.

Biz, çadırda kalmadık ve bunun yerine 2 kişilik bungalow tercih ettik. Ucu tam da suya bakan yeri verdiler ve ben ilk gece oldukça korktum uçarız diye 😀 Tabii ki öyle bir şey yok inanılmaz sağlam yapılar.

Yemeklerine gelelim bir de, tek kelime ile harika! Sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil ödemeye ama öğlen de yemek çıkıyor ve parasını ödeyerek tabii ki yiyebiliyorsunuz.

Banyo ve tuvalet ortak ama son derece temiz. Ben bu konuda fazla sorunluyumdur ama asla problem yaşamadım.

Çalışanlar son derece güler yüzlü, misafirler ise pek bir kaliteli. Kısacası 2-3 günlük kafa dinleme işlemi için inanılmaz uygun bir yer burası. Çocukla gidilir mi falan derseniz de, belki biz hariç herkes çocukluydu cevabını verebilirim. 🙂 O kadar uygun yani.

Kaz Dağları’na uzun zamandır gitmeyi çok istiyordum ve yaşasın ki konaklamak için buraya denk geldik. Tavsiye eder miyim? Kesinlikle! Sadece yüzülen su fazla soğuk. Eğer ki benim gibi hassas bir bünyeniz varsa su balığı olmanın alemi yok. Girin ve hemen çıkın işte. 😀

Sevgiyle…

kazdaglari-gezi-hizirkamp

kazdaglari-gezi-hizirkamp

kazdaglari-gezi-hizirkamp

kazdaglari-gezi-hizirkamp

kazdaglari-gezi-hizirkamp

kazdaglari-gezi-hizirkamp

kazdaglari-gezi-hizirkamp

Be first to comment