Kabak Koyu ve Huzur…

kabak-koyu-tatil

Yazmak ve seyahat etmek…

Dünyanın en güzel koylarından birinde, cennetin tam göbeğinde; ilham perisi kulağınıza şarkılar fısıldarken ne de güzelmiş diyorsunuz yaşamak…

Bir deniz ki mavi ve yeşilin her tonu, bir orman ki dağlar boyu uzanan.

Herkes doğal, herkes mutlu, herkeste huzur.

kabak-koyu-tatil

-Kabak Koyu...

Size, diğer pek çok yerden farklı olduğunu gösteren doğa harikası yer…

Balayı nerede yapılır? sorusuna iyi ki de burası demişiz dediğim cennet.

Tanıdık, tanımadık; Türk ya da Yabancı herkes birbirine selam verir mi? Evet veriyor! Öyle ki; burada “merhaba” sözüne ne kadar aç olduğunuzu anlıyorsunuz.

Sıra sıra dizili kamp ve bungalow tipi konaklama tarzı ile yaşamın stresi kaybolup gidiyor.  Çok gülüyorsunuz ve en önemlisi de fazla huzurlusunuz burada.

Yavrularını emziren anne köpek, balkonunuzdan sarkan zeytin ağaçları ve bol oksijen…

Burada televizyon bile yok!

kabak-koyu-tatil

İstediğiniz, beğendiğiniz ya da maddi olarak uygun bulduğunuz bir mekanda konaklıyor; akşamları ise tek bir noktada buluşup, muhabbetin en koyu halini sarf ediyorsunuz.

Mesela en yakın arkadaşınız ya bir doktor oluyor, ya mühendis, ya tasarımcı ya da bir yazar…

Biz, burada Latcho Camp isimli harika manzaralı bir yerde kaldık. Lüks merakınız yoksa ve doğal yaşamın hayranıysanız kesinlikle gitmelisiniz.

Her gün turkuaz bir denize uyanmanın, dalga sesini ninni sayıp uyumanın ve yemyeşil dağların içinde kitap okumanın keyfini görmeden, tatmadan asla anlayamazsınız.

Kabak Koyu, Fethiye Ölüdeniz’in bir tık daha ötesinde kalmış bakir bi’ koy. Kimse gidip bozmasın oraları. Ulaşım olarak fazla zahmetli gibi dursa da sonunda görüyorsunuz ki, her şeye değiyor. Belki de sırf ulaşım zorluğu yüzünden oralara gitmeyenler sayesinde böylesine güzel kalabildi burası.

Uçurum kenarları ve keçi patikalarından geçtiğiniz, saatler süren bir yolculuk bu bahsettiğim ama diyorum ya böylesine güzellik başka türlü korunamazdı asla.

Gidebiliyor, cesaret edebiliyor ve yaşamın doğal renklerini sevip merak ediyorsanız Kabak Koyu ve konaklama mekanları sizi her yaz bekliyor.

Benden söylemesi. burayı görmeden cennet damgasını sakın ha başka bir koya yapıştırmayın ve tekne turu yapıp, şelaleye tırmanmadan da geri dönmeye kalkmayın.

Öpücükler :*

latcho 2

Be first to comment