Eskiden Diziler Daha mı Güzeldi Ne?

Dün, yemekteyiz. İçimizden biri; “yahu siz hiç dizi izliyor musunuz?” dedi. Düşündük. Birkaçımız yabancı dizileri izlediğini, birkaçımız hiç izlemediğini söyledi. Peki ama neden Türk dizilerini izlemiyorduk artık?

Yabancıları da bir film edasıyla seyrediyoruz zaten. Asla içimizdeki o dizi telaş ve heyecanını yaşatmıyor. Kimse de inkar etmesin rica ediciğim.

Düşündük… Ve sebebinin sadece samimiyet olduğuna karar verdik. Andık 80’ler ve 90’lar dönem dizilerini. Birisi hemen örnekle daldı konuya “Perihan Abla” dedi. Ben, yetişmiyorum o döneme ama sonrasında internetten ulaştığım kadarıyla biliyorum. Hemen ben de patlattım bir örnek “Süper Baba” dedim.

Sonra farkettik ki; isimlerini duyduğumuzda bile içimizde farklı bir sevgi oluşuyor. Heyecanlandık, sevindik, hüzünlendik, andık… Samimiyeti aradık en çok da… Şimdi hiçbiri yoktu ya neyse dedik hüzünle ve devam ettik yemeğe…

Aklıma gelmişken ben de size anımsatmak istedim dönem dizilerini. O coşkuyu, o sevgiyi, o telaş ve içtenliği… İşte karşınızda 80’ler & 90’lar dizileri…

PERİHAN ABLA

BİZİMKİLER

SÜPER BABA

MAHALLENİN MUHTARLARI

BABA EVİ

ŞAŞIFELEK ÇIKMAZI

KARA MELEK

SICAK SAATLER

YILAN HİKAYESİ

DELİ YÜREK

ÇILGIN BEDİŞ

SIDIKA

RUHSAR

 

Be first to comment