Insparkus Deneyimi

Insparkus macerası.

Sanırım kendi içimde böylesine derin bir keşfe hiç çıkmamıştım. Bu bir kariyer planlama işiydi oysa. Ama kariyerin ve yaşantının tek bir noktada buluştuğunu ve hepsinin burada şekil bulduğunu yeni öğrendim. Insparkus macerasıyla …

Vakitsizlik, imkansızlık derken ara ara yapmak zorunda kaldığım bir iş oldu aslında. Gerçekten emek ve dikkat gerektiren bir çalışma çünkü bu.

En keyifli kısmı ise; kendimi dış dünyaya kapatıp, sadece düş dünyama odaklanmaktı. 

He ben ev, aile, çocuk, kedi, köpek hayali kurarken nasıl oldu da kariyere geldi konu, nasıl sonuç çıkardılar bunlardan vallahi bilmiyorum

Zihnimi okudular, oradan uzmanlıklarını devreye sokup kariyer planlamamı yaptılar bile.

Insparkus aslında Türkiye’nin ilk online Kariyer Tasarım Sistemi. Geçmişiniz, geleceğiniz, hayalleriniz, hedefleriniz, en sevdiğiniz renk, en ağır yükünüz ve daha niceleri. Bölüm bölüm yer alan sorular ve dinletilerle size öyle bir sonuç sunuluyor ve öyle şaşılası analizler yapılıyormuş ki…

Anlamadım. Ben denileni yaptım, soruları yanıtladım ve program danışmanının işlem sonunda sunduğu rapor karşısında şaştım kaldım.

Sanırım bunlar gizli gücü olan varlıklar

Öncelikle “Yola Hazırlık” aşaması var. Sizi insparkus yolculuğuna hazırlıyor. Her adımda olduğu gibi bir video ile uzmanlar konuşma yapıyor. Son derece keyifli bir dil hakim bu videolarda. Ardından kariyer yolculuğundan ne gibi beklentilerin var? Kariyer çizginde şu an neredesin? gibi sorularla karşılaşıyorsun ve bunlara yanıt vermen için belirgin bir alan sunuluyor sana. Bir koçun var ve bununla tüm detayları paylaşıyorsun kısaca.

Sonraki adım; Geleceğini Ismarla. Yani, hayalini kurduğun geleceği burada anlatacaksın. Bir ses çıkacak karşına, tüm dünyadan sıyrılmanı ve içine dönmeni isteyecek. Sonrasında yine sorular ve cevaplaman için bırakılan adımlar.

Bir diğer adım; Kolaj… Burada işte yetenklerini ve hayallerini kağıda, fotoğraflara dökeceksin. Kendi kolajını yaparak son derece eğlenceli bir adımın içerisinde yer alacaksın.
Yaratıcılığın, vizyon kolajın ve son olarak oluşturduğun kolaj içinde mükemmel bir gezinti.

Sonraki adımın Çalışma Ortamı. Yani nasıl ortamlarda daha verimli olursun, kimler ve hangi koşullar seni motive eder gibi.

Ve son olarak da kariyer alternatiflerin. Burada da kariyer hedeflerini listeleyeceksin.

Program sonunda uzman tarafından bir rapor sunulacak sana. Ben de şimdi sunulan bu rapor karşısında gerçekten büyük bir şaşkınlık içerisindeyim Çok keyif aldım ve uygulayıp uygulamama konusunda kararsız kalan yanlarımı rapor sonucunda uygulamaya karar kıldım.

Güç oldu, cesaret oldu, hatalarım ve sorunlarımı kendimle yüzleştirmeme sebep oldu.

Insparkus bir kariyer planlamasından çok daha öte. Kariyer için de gerçekten büyük bir adım. Siz de çalışmak, kariyer yapmak ve geleceğiniz için ciddi bir plan yapmak istiyorsanız kesinlikle insparkus programlarından alarak mantıklı adımlar atabilirsiniz.

Be first to comment