Ev Kahvaltısından Tek Farkı Adı… İst Cafe’de Açık Büfe Kahvaltı

İSTCAFE

Ülke olarak kahvaltı öğününe fazlasıyla önem verir, en özel ilgiyi o sofralar için sarfederiz. Upuzun sohbetler, gazete okuyarak gündemi yorumlamalar ve daha nice keyif; bu sofralarda gerçekleşir. Peki ama bizler bir kahvaltı sofrasından öncelikle neler bekleriz?  Benim bir Türk olarak ve tabi ki “kahvaltı” kavramına müthiş sevgi besleyen biri olarak önce gözüm doymalı arkadaş… İşte bu denli aç ve hevesli olunca, dışarıda kahvaltı yapmak da pek tatminkar olmuyordu. Ta ki; Taksim’de yer alan İst Cafe’nin Açık Büfe Kahvaltısıyla tanışana kadar…

Taksim Meydan’dan aşağı inerken hemen sağ tarafta kalan ve öncelikle dekorasyonuyla sizi kendine çeken İst Cafe’den içeri girdiğiniz zaman çalışanlar, müthiş bir enerjiyle karşılıyor sizi. Aralarındaki samimi ilişki ve müşterilere sanki ailenin bir parçasıymış gibi içten davranmaları güne enfes başlangıç yapmanız için harika bir ortam oluşturuyor.

ist-cafe-0-3Açık Büfede kaç çeşit var gerçekten sayamadım, ama bildiğim şu ki; müthiş doyuyorsunuz. Hatta öyle çok doyuyorsunuz ki, akşam yemeğine ihtiyaç duymadan günü bitiriyorsunuz. Peynir çeşitlerinden, mısır gevreğine; reçellerden, salatalara en özel, en güzel kahvaltı keyfini evden sonra burada yaşadığımı sonuna kadar savunabilirim.

Fiyat olarak fazla uçuk olmayan ve aslında çok daha yükseğini hak eden bir ücretlendirme söz konusu. Diyorum ya tek öğün, tüm güne yetiyor neredeyse. Sunulan hizmet ve sürdüğünüz keyif de cabası.

ist-cafe-0-1Yemek yemeye, özellikle de mis gibi bir kahvaltıyla güne gülümseyerek başlamaya bayılıyorum.

Kaliteli ortamı, neredeyse her saniye karşılaşacağınız entellektüel ünlüleri ve sıcaklığıyla İst Cafe görülmeye değer bir işletme. Olura kahvaltı dışında tercih ederseniz de oldukça geniş bir lezzet yelpazesi mevcut bu özel mekanın.

İşin özüne gelecek olursak da; ben giderim, görürüm, yerim ve beğenirsem sizlere  de gidin diye ısrar ederim. O yüzden İst Cafe’ye de gidin gidin gidin! Eviniz kadar temiz, leziz ve özenli bu yerde kahvaltının tadına varın!

Şimdiden afiyet olsun efendim, keyif yüklü nice sabahlara…

İst Cafe

İstiklal Cad. No: 10/12 Beyoğlu – İstanbul

2 Comments

 • Cevapla Aralık 25, 2015

  Nihan

  Ezgicim, ücretinden bahsetmemişsin? 🙁

  • Cevapla Ocak 4, 2016

   utopikkafa

   Burası kapandı maalesef :/

Leave a Reply