Lezzet Mekanı Keşfi: Loco & Matto

Buyrunuz tam bir ütopya.

“Kim? Hani? Nerede? Nasıl? Ay anlamadık Ezgi şu konuyu biraz aç” diyen sesleriniz kulağıma ilişmeden bu ütopik durumdan hemen bahsedeyim sizlere.

Efenim geçen gün bir yer keşfettim. Bağdat Caddesi’nde . Aman yahu yerini duyunca “orası pahalıdır” etiketini yapıştırmayın hemen de bir dinleyin beni lütfen.

locomatto

Mekanın ismi: Loco & Matto…. ( Bu kısma dolu kalpçik geliyor)

Bu mekanda bugüne kadar yediğim onca şeyi bir anda silen ve listede ilk sıralara yerleşen Latin lezzetleriyle karşılaştım.

E iyi de bunun ütopya kısmı hani?

Ütopya şu oluyor efendim: burası 3 erkek kardeşin bir çılgınlık yapıp, hayatlarındaki tüm akışı bir anda ellerinin tersi ile itmesi ve bu işe girişmesi ile başlıyor.

Ben sevgili şef, Cihat Enes ile tanıştım. Eli inanılmaz lezztli. Kendisi; “Geçen sene bu dönemlerde bankada konut kredisi veriyordum, oysa şimdi enfes lezzetler sunuyorum.” diyor.

Buyrunuz ütopyanın dibi 😀

Peki Loco & Matto’da ne gibi lezzetler var? Beni bu denli hayran bırakan şeylerin adı ve detayları ne?

Burada; empanada, pazerotti ve churros denilen muhteşem lezzetler var.

Churros: Latin Amerika, İspanya ve Amerikan usüllerine göre farklı şekillerde hazırlanan özel bir tatlı. Tipi ayrı enfes, tadı ayrı.

locomatto

Pazerotti: Tuzlu bir lezzet. Özellikle mozarella ve domatesli olana aşık olacağınızdan eminim. Anlatamam yaşayın 😀

locomatto

locomatto

Empanada: Bu da tuzlu bir lezzet. Ya bence siz bunu da gidip deneyin 😀

Cihat Bey ve kardeşleri bu lezzetleri en iyi şekilde yapabilmek için Endülüs köylerine gidip, en ince detayına kadar nasıl yapılacağını öğrenmişler. Ve Cihat Bey’in İspanya ve İtalya’nın en iyi okullarından aldığı eğitimler de bu el lezzetini iki katına çıkartmış.

Loco & Matto, küçük ama inanılmaz sevimli bir yer . Mekanda yer alan tuzluklara kadar hepsi Enes kardeşlere ait. El emeğinin dibi. E tabii bir de gerçekleşen hayaller…

Bu lezzetler şimdilik sadece Bağdat Caddesi’nde var.  Ama ne olur bir gün gidin. Vallahi pişman olmayacaksınız. Vallahi 😀

locomatto

locomatto

 

İletişim Bilgileri için: Tıklayın

Be first to comment