Oh La La Tatlı

Bu tatlı tek kelimeyle mükemmel… Dünyanın en güzel lezzetlerini listelesek, “Oh La La” ilk 10 içerisine kesin girer. Çikolataya tutkuyla bağlı olan herkesin yeni sevdası artık bu kusursuz tadın içinde gizli. Taksim’de bulunan La Fontana Ristorante, kendine has tatlısı Oh La La ile damak tadınızı şenlendirmeye, ruhunuzu da en üst mutluluk seviyesine çıkarmaya söz vermiş sanki.

blogger-image--994838140

Yumuşacık bir kek, sımsıcak çikolata sosu, çilek ve krema… Görüntüsü ayrı, kendisi ayrı güzel bu tatlının… Adından da anlaşılacağı üzre son derece özgün bir lezzet. “Oh La La” yemeye gidiyorum dediğiniz zaman, yüzünüze şaşkın şaşkın bakan insanları; oraya götürüp bu lezzetle tanıştırdığınızda; o şaşkın ifadelerini büyük mutluluk ve hazza bıraktığını göreceksiniz.

ohlala

Aslında pizzasıyla ün yapmış bir yer La Fontana, ama gelin görün ki; gözünüz o sanat eseri kıvamındaki pizzaları görmüyor bile. Burada yaşayacağınız en büyük sorun; yer bulamamak. İki katlı olmasına rağmen oldukça minik bir mekan burası. İtalyan havası, Taksim kokusu bir araya geliyor ve üzerine kusursuz hizmet anlayışı da eklenince tadından yenmez oluyor.

 

ohlalalafontana

Neredeyse her ay gittiğim ve yedikten sonra “tatlı denen şey iyi ki keşfedilmiş” dediğim bu tatlıyı henüz damağınızla buluşturmadıysanız, yeme / içme kavramına büyük ayıp etmişsiniz demektir.

Gidin, keşfedin ve yaşadığımız yerde meğer ne tatlar varmış diyerek sonrası için müdavimliğinizin ilk adımını atın.

Tatlınızı afiyetle yedikten sonra, limonlu su ya da soda içmeyi de sakın unutmayın!

Şimdiden keyifli lezzetler…

l

La Fontana Pizzeria & Ristorante

İstiklal Caddesi Emirnevruz Sokak No: 16 (2/F ) Beyoğlu / İstanbul

Be first to comment